Vet ni hur grymma vi, GJK:are, är? GRYYYYYMT bra!!

Ta nu helgen som gick, då vår klubb anordnade ett väldigt lyckat veteranläger från fredag tom söndag där vi som flest var nästan 40 stycken på mattan. Genom en bra planering där många ställer upp och hjälps åt så genomför vi ett lyckat och proffsigt läger.

Det gör inte sig självt utan kräver mycket planering och det får vi tacka Roger, Johan, Jörgen, Håkan och Sandra för (det finns även andra utanför klubben som bidraget med input och som tränare det tackar vi för det med).

Vi har 4 pass och kan ha olika huvudtränare på alla pass, imponerande!

Vi ordnar lunch via pappa-Pelle som levererar varm mat till klubben och får mycket beröm för god mat (vilket alltid är kul att höra). Roger ordnar så Mathias kommer och håller en intressant föreläsning för oss och alla hjälps åt för att allt skall flyta på, vilket det också gör.

Jag slår även ett slag för våra medlemmar, det var underbart att se flera av er delta och vara med. Vi hoppas det inspirerar till fler lägerbesök. För ni skall veta att veteranerna, och även andra, trivs och kommer gärna till vår klubb.

Vi ni läsa rapporten från lägret så klinka på länken, Rapport_GJK_veteranlager-okt16

Avslutar med några bilder

gjk_veteran1

gjk_veteran2

gjk_veteran2b

gjk_veteran3

/B

Kategorier: GJK Nytt